CELOSTÁTNÍ SOUTĚŽE

Zadání :

1. vyberte si jakoukoli ilustraci H.Zmatlíkové a vytvořte k ní JINÝ příběh

nebo

2. vyberte si jakoukoli knihu, ilustrovanou H. Zmatlíkovou a ILUSTRUJTE JI JINAK.

Stačí nakreslit či namalovat 1 obrázek, souvislá řada obrázků je však vítána. Cílem v žádném případě není napodobit styl H.Zmatlíkové – naopak: nechte se příběhem zcela volně inspirovat a překvapte nás originalitou svých obrázků.

Podmínky soutěže:

1. práce přijímáme do  31. října 2013

2. je nutno uvést tyto údaje (práce s neúplnými údaji nebude do soutěže přijata!):

a) jméno a příjmení

b) datum narození

c) bydliště

d) telefon

e) emailovou adresu

f) do 18 let též příjmení, bydliště,tel. a email. adresu zákonného zástupce

3. údaje je nutno vyplnit ČITELNĚ

4. literární práce posílejte, prosím, jako PŘÍLOHU EMAILU; nezapomeňte na povinné údaje!

5. máte-li závažný důvod, proč nemůžete poslat vaši práci elektronicky (např. malé děti), přijmeme i rukopis. Též je možné (např. z důvodů umělecké úpravy) rukopis dodat navíc.

6. výtvarné práce odevzdávejte osobně (během výpůjční doby nebo po dohodě) nebo zasílejte na adresu Městská knihovna Dobříš, Školní 36, 263 01 Dobříš

7. doporučená velikost výtvarných prací je od formátu A4 (=velký sešit) do A1 (=8 velkých sešitů)

8. neobdržíte-li email, potvrzující přijetí, napište nám na knihovna.dobris@seznam.cz

9. soutěžní práce zůstávají majetkem Městské knihovny Dobříš

Ceny:

V každé kategorii – literární i výtvarné – oceníme 3 nejlepší práce a udělíme 3 peněžní ceny.

Hodnota 1. ceny je 2 000,-Kč, dále pak 1000,-Kč a 500,-Kč.

Vyhrazujeme si právo některou cenu neudělit či rozdělit v závislosti na kvalitě soutěžních prací.

Slavnostní vyhlášení vítězů obou částí soutěže proběhne na akci „Zlatý Zmatlík“ v Městské knihovně Dobříš 19. listopadu 2013 od 17 hodin.

Vítězné literární i výtvarné práce budou prezentovány na této akci, nejlepší výtvarné práce pak budou vystaveny v Městské knihovně Dobříš.

NOVÁ -

celostátní soutěž Příběhy 20. století. Soutěž je určena široké veřejnosti, určitě ale zaujme především veřejnost, která se snaží o svůj intelektuální rozvoj, tedy Vaše čtenáře. Spolu s kolegy z pořádajících institucí Post Bellum a Pant chceme tyto lidi motivovat, aby se zpracovali vyprávění životního osudu někoho ze svého okolí a zachytili skrze něj události 20. století. Vyhrát mohou 50 000 Kč, chytré telefony a řadu dalších cen. Pokud byste souhlasili, zdarma bychom Vám do knihovny dodali naše informační pohlednice a plakáty k soutěži.

O co v soutěži jde

Neziskovky Post Bellum a PANT pořádají velkou letní soutěž Příběhy 20. století. Soutěž navazuje na stejnojmenný rozhlasový dokumentární cyklus, který běží již několik let na stanicích Českého rozhlasu Radiožurnál a Plus, dříve na Radiu Česko. Je otevřena široké veřejnosti od 13 let. Soutěžit může každý, koho zajímá historie Česka a Slovenska a koho baví poslouchat vzpomínání pamětníků. Úkolem je totiž najít a zdokumentovat poutavý příběh, ať už jednoho pamětníka, či více svědků dokumentujících jednu událost, příběh místa, či rodinnou historii. Toto vyprávění by se mělo nějakým způsobem dotknout "velkých dějin" 20. století. Soutěží se ve 3 věkových kategoriích (13-15 let, 16-18 let a 19 let a více). Vítězové kromě špičkových chytrých mobilních telefonů, tabletů, vzdělávacích kurzů SCIO získají také finanční ceny odstupňované podle soutěžních kategorií: 15 000, 20 000 a 50 000 korun. Vše potřebné najdete na webu www.pribehy20stoleti.cz, tam se můžete již nyní registrovat a vyhrát tak DVD s vybranými dokumenty z rozhlasového cyklu Příběhy 20. století. DVD získává každý přihlášený soutěžící.

Pokud Vás naše soutěž zaujala, budu moc ráda, když by bylo možné umístit ve Vaší knihovně několik pohledů a plakát. V takovém případě, prosím, napište na mail: lucie.splichalova@postbellum.cz. Do e-mailu uveďte korespondenční adresu a počet pohlednic a plakátů. Pohlednice jsou ve velikosti A6, plakát A3. Jde o stejné vizuály, jaké vidíte na webu k soutěži www.pribehy20stoleti.cz.