O KNIHOVNĚ

Veřejná knihovna je místní branou do světa vědomostí a základním předpokladem celoživotního vzdělávání, nezávislého rozhodování a kulturního rozvoje jednotlivců i společenských skupin.

Historie knihovny

Dlouhodobí návštěvníci i ti, jimž se stala četba nedílnou součásti života, vědí, že knihovna během několika let změnila své místo v obci. Mezi předešlá působiště knihovny patří Obecní úřad a budova hasičské zbrojnice ve Vřesině. Na těchto místech měla knihovna vždy vymezené prostory pro svou činnost.

...a dnes

Obecní knihovna ve Vřesině sídlí v samostatné budově na ulici Osvobození 294 ve Vřesině. Pravidelní návštěvníci, mezi které patří i žáci MŠ a ZŠ, mají již cestičku do knihovny vyšlapanou a tudíž vědí, kde knihovnu najdou. Pro zájemce a začínající čtenáře máme informaci o umístění knihovny na tomto webu v menu Úvod.

Knihovna je malá, zato však velmi útulná. Před dvěma lety byla zrenovována a vyzdobena výtvarnými pracemi návštěvníků knihovny. Její knižní fond se stále aktualizuje a rozšiřuje. Přijďte nás navštívit!

Knihovna je plně automatizována.

V knihovně je již nainstalován katalog všech

knih a je možné v něm vyhledávat.

POPLATKY V KNIHOVNĚ OD 25.5.2016

REGISTRAČNÍ POPLATEK NA ROK

dospělí

děti, mládež, studenti

důchodci

manželé

manželé (důchodci)

jednorázová registrace

• ZTRÁTA PRŮKAZKY S KÓDEM ........................................ 20,-Kč
  • PONIČENÍ KÓDU V KNIZE, NEBO NA PRŮKAZCE ................ 50,-Kč

Průkazka je nepřenosná!!!!

UPOMÍNKY:

1.         po 21 dnech od uplynutí lhůty k vrácení knihy - 15,-Kč
2.         po 35 dnech od uplynutí lhůty k vrácení knihy - 30,-Kč
3.         po 49 dnech od uplynutí lhůty k vrácení knihy - 50,-Kč
4.          doporučený dopis – 77 dní od uplynutí lhůty k vrácení knihy - 100,-Kč
5.          výlohy spojené se ztrátou dokumentu - 50,-Kč + cena knihy …
Meziknihovní výpůjční služba - dle nákladů, většinou 50 Kč za poštovné

Schváleno radou obce Vřesina dne 25. května 2016

.

Obecní knihovna ve Vřesině má 4200 svazků knih. Z tohoto počtu máme asi 600 knih, které byly darovány našimi občany. Také tyto knihy mají velice důležitou roli, protože jsou leckdy opravdu zajímavé a velmi málo opotřebované. Touto cestou prosíme všechny ty, kteří doma zmenšují své knihovny, nebo některé knihy již nepotřebují, aby pomohli obohatit naši knihovnu. Nejen knihy, ale i staré časopisy velice rádi zařadíme do našeho knižního fondu. Za tyto dary však nelze získat žádný finanční obnos ani jakékoliv výhody. Děkujeme.

.